Dünden Bugüne Sedat KARAASLAN’ ın anlatımı ile Aytepepark Turistik Tesisleri;

Aytepepark Turistik Tesisleri 2010 yılında Aytepede , aytepede henüz hiç bir işletme kurulmada önce hizmete girmiştir. Bu yıllar içerisinde Yuvacık’ ta henüz turizm gelişmemişti. Olur, mu olmaz mı derken kendini turizm sektörünün içinde bulan Sedat KARAASLAN aynı zamanda bu yörede kendini turizme feda eden bir insan olmuştur. Gelen insanları müşteriden çok bir misafir, bir aile olarak gören Sedat KARAASLAN temiz ve ahlaklı bir işletmeci ruhuyla Aytepe tesislerini Aytepepark Turistik Tesisleri olarak bugün ki konumuna getirmiştir.

2010 yıllarında henüz bir işletme yokken yörenin az bilmesine rağmen aytepe'de in cin top oynarken kendini doğaya adayan ve büyük bir cesaretle orada günün imkanları dahilinde gelen insanların gönüllerini kazanarak ve iyi iletişimler kurarak bu yörede turizmin canlanması için insan ayrımı yapmadan elinden gelenin en iyisini yapmıştır. Aytepe Turistik Tesisleri ilk hizmetine 12 kişilik bir trekking grubuna 1 masa ve 1 bakır tava ile başlamıştır. İmkânlar çok sınırlı olmakla beraber elini taşın altına koymuştur. Burada turizmin ışığı Sedat KARAASLAN tarafından alınmıştı, o potansiyeli o günlerde görmüştü. Bu olanaksızlıklara rağmen canla başla kendi imkânları ile mücadele vermiştir gelen müşterilerin sayısı çoğaldıkça masa eklemeler, tesis düzenlemeleri bütün hızıyla artarak devam etti.

Gelene gidene insan ilgisi o kadar çoktu ki tesiste ki eksikler misafirlerimiz tarafından o kadar önemsenmiyordu, çünkü amatörce başlanan bir işin gerçek anlamda ilerlediğini turizm sektörüne girdiğini bir marka olabileceğini herkes görüyordu. Tamamen sıfır sermaye ile kurulan AYTEPEPARK Turistik Tesisleri gelen insanların kendi yeri olmuştur ve hep öle de kalacaktır. Çünkü bu tesis Sedat KARAASLAN tarafından değil gelen müşteriler tarafından yapılmıştır. İnsanlar buraları ve bu doğayı, böyle tesisleri sevdiği ve aradığı için bizleri de çok çabuk benimsemiştir. Turizmi doğadan ziyade burada yaşayan, bu yöreye ait Karadeniz insanlarının sıcakkanlılığı ve aynı zamanda doğaya olan bağlıklarından dolayı bu yörede turizm canlanmıştır. Aytepepark Turistik Tesisleri bu güzelliklerinin içinde ilerleyerek insanların istekleri doğrultusunda ve hızla kapsamını genişleterek günden güne yenilikler yaparak 2012 yılına kadar AYTEPE TESİSLERİ olarak bugünlerde iseAYTEPEPARK TURİSTİK TESİSLERİ olarak hizmetine devam etmektedir. AYTEPEPARK TURİSTİK TESİSLERİ 2012'ye kadar ilk yerinde Restaurant hizmeti vermiştir. 2013 yılında gelen insanlara istekleri doğrultusunda konaklama ve piknik alanı olarak inşa edilen bugün ki tesis hizmete sunulmuştur. Tesisimiz 30 dönüm arazi üzerinde kurulmuş olup,yaz aylarında top sahası,voleybol,basketbol,petlanton sahası,çadır kampı,konaklama evleri, kışın ise 150 kişilik kapalı Restaurant ve yazın 500 kişiye açık alanda hizmet verebilen, yaz kış 120 kişi konaklama kapasitesi olan ve kamp grubu olarak ta 120 kişiye kadar konaklama kapasitesi çıkarabilen bir tesistir.

Aytepepark Turistik tesislerini bugünlere taşıyan müşterilerimize sonsuz teşekkürlerini sunar...

AYTEPEPARK
Karaaslan Kamping & Alabalık Kuruluşudur.